Aktuality 2020
 

Aktuality roku 2021

Otevřete si naše PF 2021!


24.10.2020
- minulou sobotu zhasla další z Davaroni hvězdiček - Campanella Orea Davaroni... Děkujeme Hance a Edimu s rodinou, že se o ni tak skvěle starali po celých 14,5 roku jejího života <3 Měj se tam za duhou krásně, Sophinko...

  

Téměř před měsícem, ještě v době, kdy bylo možné pořádat výstavy psů (i když s řadou omezení), se konala odložená Oblastní výstava psů v Náměšti na Hané, při které je též pořádána Klubová výstava MSKAO bez zadání titulu Klubový vítěz. Naše plemena posuzoval pan Petr Buba, který svým zkušeným okem posoudil všechny přihlášené setry a pointry, stejně jako pak v závěrečných soutěžích Oblastní výstavy soutěž o Nejlepšího Pracovního jedince výstavy. Ale popořadě...
"Deika" byla na Klubovou výstavu MSKAO přihlášená do třídy pracovní a jak je o panu rozhodčí známo, dal nám spoustu prostoru se předvést v pohybu :o). Deiku to moc bavilo, krásně spolupracovala a zasloužila si tak nejprve známku výborná 1, CAC, pak vyběhala titul Nejlepší fena a následně získala i vítěze plemene BOB  :o) Pak už jsme jen čekaly na závěrečné soutěže naší klubovky v kruhu, což znamenalo pár hodin procházek, povídání s přáteli, Deika si hrála s psími kamarády, odpočívala a i jsme si pocvičily... Prostě fajn dopoledne. V soutěži o nejlepšího psa Klubové výstavy se sice předvedla moc krásně, ale neuspěla. No a protože do závěrečných soutěží celé Oblastní výstavy už zbývala jen hodina času a slibovaný déšť se nekonal, počkaly jsme i na soutěž o nejlepšího ohaře 7. FCI skupiny (kde jsme se taky jen proběhly) a taky na Nejlepšího pracovního psa výstavy pro všechny vítěze třídy pracovní. Tady už byla značně unavená, ale přesto se panu rozhodčímu líbila a postavil ji na krásné 3. místo! K celé své sbírce titulů z Klubové výstavy tak přibyl ještě titul 3. Nejlepší pracovní pes výstavy z Oblastní výstavy Náměšť na Hané :o)

Deikulka byla celý den moc šikovná a snaživá holčička, a tak se není čemu divit, že okamžitě po uložení do auta odpadla a spala až domů :o) Byl to den plný zábavy, přátel, pohody a společných chvil. A já děkuji Káji a Zuzce za fotku z kruhu a organizátorům za krásné fotky ze závěrečných soutěží pracovního jedince. Taky patří velké poděkování všem, se kterými jsme si užily bezva den - Yvetě se Sylvou, Ivě s Kubou a Ivuškou i Janě s Lenkou. I díky vám byl ten den tak skvělý, jak byl...

                 

Pro letošek to pro nás byla poslední plánovaná výstava. Jinak jsme víkendy, dokud to šlo, věnovali především nádherným chvílím při návštěvách přátel, ať už u nás nebo mimo domov, anebo jen prostě holkám :o) Moc děkujeme všem, s kým jsme se mohli vidět.
  
                 

No a protože prckové z "vrhu F" oslavili třetí měsíc života, přikládám také pár fotek z jejich životů s novými rodinami, kde se mají všichni báječně... Děkujeme za péči, pravidelné zprávy i kupu fotek!
  
              

20.9.2020 - o minulém víkendu bylo v sobotu teplé počasí a v neděli velmi pršelo. Ne však v Čechách, ale v Ontariu v Kanadě. I přes poměrně těžké podmínky počasí a nemožnosti trénovat kvůli karanténě, však sklidil obrovský úspěch Kent s Miou. Ve dvou dnech startovali ve třech bězích, pod třemi různými rozhodčími na polních zkouškách pro mladé psy - na Field Dog Junior Test, které pořádal Vizsla Society of Ontario. Všechny tři své běhy Kent proměnil s vysokým bodovým ohodnocením (92, 93 a 89 ze 100) v úspěšné a byl velice chválen všemi třemi rozhodčími. Nyní tak může hrdě používat celé své oficiální jméno Lancelot First In Line FDJ <3 Moc mě těší, že náš Field Dog Junior si odnesl skvělé vlohy po své babičce "DualCh. Tecsince" a dělá své chovatelce a majitelce v jednom radost i v jiném odvětví, než jsou výstavy... Oběma moc gratuluji! Mám z vás obrovskou radost!!!

           

Sobota byla úspěšná i pro nás. S "Deikou" jsme byly přihlášené na Národní výstavu psů Ostrava na duben, ale nakonec se konala až 12.9. v Brně. Posuzoval MVDr. Kalich a Deika se ještě vešla do mezitřídy. V kruhu se krásně předvedla, i když i tentokrát mohla být v pohybu maličko živější - především pak o titul Národního vítěze :o) Ale nevadí. Ve své třídě zvítězila a dostala ocenění výborná 1, CAC, čímž splnila kýžený cíl :o) Písemný posudek se tentokrát nekonal, ale pan rozhodčí pochválil její horní linii a následně v dalším kole vytkl volnější loket v pohybu a delší tělesný rámec.
Navíc z již nasbíraných titulů jsem jí konečně nechala přiznat titul Junioršampióna CZ, takže je nyní již oficiálně JCh. CZ Editions Pointing Davaroni Girl - prostě Deika <3
Děkuji za moc hezké fotky z kruhu Soni Fabové a ještě jednou gratuluji k úspěchu...

        

13.9.2020
- od návštěv uplynulo 14 dní a najednou už je to tu... Den D, kdy se štěňátka rozutekla do nových domovů, ke svým milujícím páníčkům. Před víkendem bylo napilno a po rozdávání radosti pěti novým rodinkám zůstali u mámy dva nezbedníci. I na ně ale netrpělivě čekají jejich páníčci... Nejdřív jsme ale hodně fotili, a tak zase hromadu fotek najdete ve "Fotogalerii vrhu F" - tentokrát i nějaké pokusy o "repre" :o) Protože z malých bílých kuliček, co vykoukli na světlo světa, jsou miniaturní setříci se vším všudy, a tak se museli ukázat v plném světle :o))
Všem majitelům děkujeme za nádherný čas strávený při předávání, za hromadu fotek a zpráv během cesty, po příjezdu i v prvních dnech společného soužití... Teď to není jednoduché, ale za pár dní už si ani nevzpomenete, že tento malý psí tvoreček bydlel někde jinde než u vás <3 No... a... vítejte do rodiny :o)

Ještě jednou moc děkuji za skvělou spolupráci porodnímu týmu Ondrovi, Domči a Markétě a nesmím zapomenout ani na Květu a Honzu, kteří jsou nedílnou součástí naší báječné rodiny. A děkuji mému manželovi Jirkovi za trpělivost, protože s přibývajícím věkem štěňat taky trávím víc a víc času na telefonu :o) 

              

4.9.2020
- čas letí neuvěřitelnou rychlostí. Je nádherné sledovat štěňátka, jak se vyvíjí a každý týden se tolik mění. Poslední týden toho zažila opravdu hodně. Uplynulý víkend začal velkými návštěvami - tedy vlastně pokračoval návštěvami budoucích majitelů, ale tentokrát se nás sešlo najednou hned 13! Moc děkujeme všem budoucím majitelům, že dorazili, stejně jako holkám - majitelkám tatínka "Merlina". My jsme si den moc užili a myslím, že štěňátka také - i když po krátkém spánku zase začala řádit :-))) Začátkem týdne pak proběhlo tetování, čipování a očkování štěňátek, aby dnes mohla absolvovat testy sluchu. A všechna prošla bez ztráty kytičky! Máme obrovskou radost, že jsou všechna štěňátka zdravá a jsou oboustranně slyšící <3 A aby toho nebylo málo, ochutnala zase další druhy papání, dostala od návštěv nějaké nové hračky a mj. také srnčí spárky, které se jim moc líbily a notně je okousala :o) No, prostě se nenudí.
Za péči o nás všechny i o štěňátka moc děkuji jako již tradičně všem Novákovým a za fotky a další důležitosti kolem štěňátek patří největší dík mému porodnímu týmu - Ondrovi, Domči a Markétě! Opět tedy přibyla obrovská hromada fotek do "Fotogalerie vrhu F" - autory některých z nich jsou i majitelé našich štěňátek - taktéž moc děkuji!

              


Taky moc děkujeme za krásné nové fotečky Campanellky Hance a Edimu - Campanellka se má pořád dobře a momentálně si užívá prázdnin ve Francii. Páníčci se o ni starají výborně, a proto slaví již 14 let a 3,5 měsíce... Jsme moc šťastní, že Campanellka stále prospívá. Její nové fotky najdete ve "Fotogalerii vrhu C".

No a z výstavy ve Slavkově jsem ještě obdržela nádhernou fotku od profesionální fotografky - moc děkuji! Deice to na ní opravdu sluší <3

  

26.8.2020
- prckové už přestávají být prcky, ale jsou z nich pořádní setři, kdy mnozí z nich atakují tělesnou váhu 4 kg! Ondru začínají pěkně zlobit, ale taky jsou pěkně šikovní. Učí se hygieně, kterou, zdá se, celkem dobře chápou. Už papkají 3x denně maso a granulky a přestávají být závislí na maminčině mléce. I když to jde celkem ztuha, postupně se to jistě podaří. Objevili novou psí kámošku Ashlee, která s nimi bydlí. Ale ta za takovou společnost ráda není :o) I to patří k obyčejnému soužití ve smečce - učení hierarchie, psí mluvě, co můžou a co ne... A taky už jsou fakt krásní exteriérem. Štěňátka taky absolvovala první návštěvu budoucích majitelů a o víkendu nás čeká další pořádná nálož... Prckům je to jedno, anebo si to užívají. Esca naproti tomu má daleko víc práce, aby uhlídala dobré vychování svých potomků, a tak byla po návštěvě notně unavená.
Hromadu nových fotek je níže a také ve "Fotogalerii vrhu F".

                 
  

19.8.2020
- na narozeninovou neděli Lucka s "Deikou" vyrazily po dlouhé době na výstavu, a to sice na XXIII. Klubovou výstavu Moravskoslezského klubu anglických ohařů do Slavkova u Brna, která se prostě nevynechává, jelikož se jedná o nejhezčí výstavu v roce :o) Jako každý rok, i tentokrát vyšlo nádherné slunečné počasí a přestože byla výstava pořádána v posunutém termínu, zúčastnilo se 150 jedinců anglických ohařů. Lucka s Deikou se podílely na uvádění slavnostního zahajovacího průvodu, ale protože jsme tentokrát byli dohodnuti s budoucími majiteli "štěňátek vrhu F" na setkání na této významné události, celý báječný den to jen odstartovalo... V kruhu se Deika předvedla moc pěkně. V pohybu mohla být malinko živější, ale i tak ji paní rozhodčí pochválila a zadala jí kýženou výbornou 1, CAC. Do soutěže o nejlepší fenu už nezasáhla, ale nevadí :o) Pak jsme se šly fotit do nádherných míst slavkovského zámeckého parku a vznikla spousta přenádherných fotek Deiky samotné a také naše společné snímky... Najdete je nejen níže, ale hlavně také ve "Fotogalerii Deiky". Za čas, ochotu, energii, nápady i všechno ostatní (však víš <3 ) moc děkuju Melanii Bastlové!
Den ale nekončil! S budoucí partičkou Davaroni rodiny jsme si prožili skvělé chvíle, nasmáli se, trochu víc poznali a já musím všem poděkovat za skvěle strávený čas! Jsem nadšená, že naše štěňátka budou mít takto úžasné páníky!
No ale my čekaly na závěrečné soutěže, protože Deiku si vybrala Hanička do soutěže Dítě a pes. Deiuška byla v kruhu poprvé v životě s někým jiným, než se mnou, ale myslím, že se s tím holky skvěle popraly a opravdu jim to krásně šlo! A pak jsme se proběhly ještě v soutěži o Nejlepšího pracovního ohaře výstavy a myslím, že ani zde jsme neudělaly ostudu :o) Deika byla prostě skvělá... Pak už ale byla opravdu unavená, a tak jsme se obě těšily domů. A já moc děkuju všem, se kterými jsem mohla ten svůj velký den prožít a všem, kdo jakkoli pomohli! Především Vlastě s Melankou, Mildovi (nejen za podporu až do konce), Davidovi s Žandou, Lucce s Honzou, Peti a Monči... A i Romana s Monikou jsem strašně moc ráda viděla! Díky, přátelé...

                    

Zatímco my běhaly ve výstavních kruzích a družili se s budoucími majiteli štěňátek, prckové se fotili. Oslavili měsíc života, jejich tělesná váha překročila u všech 2 kila a aktuálně se pohybuje mezi 2200 a 2700 g. Štěňátka už v pohodě zvládají přikrmování, ať už syrovým masem se zeleninkou a přílohami, tak i rozmočenými granulkami. Je pro nás důležité, aby měli kvalitní výživu a byli zvyklí na všechno, a taky aby se budoucí majitelé později mohli rozhodnout sami, jaký druh krmiva budou chtít používat, co jim bude vyhovovat. Štěňátkům chutná absolutně všechno. Už také objevují svět hraček, řádí mezi sebou, štěkají a vrčí na sebe a nejlepší je rozhodně hra "útok na spícího sourozence". Mezi nejoblíbenější místo patří prostor pod sedačkou :o) Jsou to neohrožení průzkumníci, co se jen tak něčeho neleknou. A já opět moc děkuji za denní kontakt, fotky, skvělou péči a socializaci svému porodnímu týmu - Ondrovi, Domči a Markétě!
Hromadu nových fotek z 30. dne života štěňátek najdete ve "Fotogalerii vrhu F".

     
  

9.8.2020
- Slunečnou sobotu jsme strávili parádní návštěvou štěňátek v chaloupce Ondrové rodiny na Vysočině. Štěňátka se byla poprvé podívat venku na travičce a sluníčku, Esca je hned samozřejmě nakojila a postarala se o ně, ale začali jsme už nácvikem hygieny, takže jí tyhle povinnosti brzy odpadnou. Ondra znovu zkracoval drápky a již brzy začne přikrmovat. Escy mléko sice pořád stačí, ale měsíc života klepe na dveře. A protože čas utíká jako voda, není na co čekat. Na prcky už se těší jejich rodiny, tak ať jsou připraveni na nástrahy nového života naplno :o) Ze štěňátek už jsou malí setříci a začíná ta správná sranda :o)
Moc děkujeme Domči a Ondrovi s rodinou za bezva den a především za bezvadnou péči o setří mrňousky...
Nové fotky najdete ve "Fotogalerii vrhu F" a tady dole malou ochutnávku toho, co se do fotogalerie nevešlo :o))

                 
     

3.8.2020 - Hromada nových fotek ze 17. dne života našich štěňátek přibyla do "Fotogalerie vrhu F"! Můžete tam vidět, jak prckové rychle rostou! Už všichni koukají, tečkují se jim nosánky a začínají být velice zvědaví :o) Zkoumají a ochutnávají okolní svět :o) Objevují sourozence a začínají komunikovat. Většina z nich už překročila kilogram váhy a Esca se o ně pořád skvěle stará. Všichni výtečně prospívají. Za skvělou péči, krásné fotky i každodenní zprávy děkuji mému "porodnímu týmu"!
Jo a na všechna štěňátka už čekají ty nejvíc nejlepší rodiny! Máme z nich obrovskou radost <3

                    

29.7.2020
- Dneska štěňátka slaví 13. den svého života a to už je pořádný věk na velké změny! Takže někteří začínají otevírat očička a z hodňoučkých spících kuliček se stávají štěňátka, která jakoby najednou nabrala obrovské množství energie, zkouší chodit a objevují své okolí. Zdvojnásobili svou porodní váhu, pořád od maminky papkají mlíčko a užívají si pohody bedýnce v Brně. Navíc je dneska čeká první odčervování a stříhání drápků - no velký den pro jedno takové skoro kilové štěňátko :o)
Kupa nových fotek je ve "Fotogalerii vrhu F" - neváhejte nahlédnout :o)

  

24.7.2020
- Štěňátka rostou "jako z mlíčka", každičký den je patrný velký posun v jejich vývoji. Spousta nových teček jim prokvétá především na čumáčku a v obličejové části, a tak už se z malých bílých myšiček pomaličku začínají stávat setříci :o) A spousta z nich budou TRIKOLORNÍ setříci! Jejich polohy na zádech příslušnost k plemeni jen potvrzují :o) Dnešní rychlé cvaknutí pár mobilovek najdete ve "Fotogalerii vrhu F".
A kdyby se vám některý z kluků líbil, jeden z nich čeká na svou budoucí rodinu :o) Kontakty na mne najdete pod "tímto odkazem"...

  

21.7.2020
- Na konci minulého týdne jsme přivítali na světě novou generaci Davaroni rodiny <3 - tentokrát "vrh F"! Naší skvělé mamince "Esce Brillare Davaroni" a šikovnému tatínkovi "Merlinovi od Alpské protěže" se narodilo 5 silných kluků a 2 krásné holčičky :o) Všech sedm zdravých štěňátek vítáme mezi námi a děkujeme, že se všechno podařilo naprosto bez problémů a v pohodě zvládnout... Esca se o svá štěňátka fantasticky stará, a tak není divu, že všichni prospívají. Děkujeme Ondrovi za důvěru a péči a těšíme se na společně strávené chvíle, kterých bude v příštích dnech a týdnech poněkud více :o) No a veliké poděkování našemu "porodnímu týmu" Domči, Markétě a Ondrovi nejen za pomoc při porodu, ale taky za skvělý servis :o)
Více informací najdete na stránce "vrhu F" a úplně první fotečky v nové "Fotogalerii vrhu F".

  

11.7.2020
- V minulé aktualitce jsme přáli k nádherným čtrnáctinám všem céčkům a dneska se bohužel musíme rozloučit s Carnierem. Carnísek prožil skvělý život se svými paničkami Luckou a Ivou, hodně cestoval po Šumavě, běhal po horách a hlavně pražských lesích a parcích. Náš oslavenec odešel do věčných lovišť v neděli 14.6.2020... Děkujeme Ivě za všechno...

  

Další z naší setří rodiny, kdo odešel "za duhu", je "Tecsinčina" maminka Harper. I když na míle daleko, přesto byla naší součástí, protože nám dala tu nejskvělejší psí holčičku.... Harper odešla ve věku 15,5 roku a po celou tu dobu byla čilá a veselá a rozhodně na svůj věk nevypadala... A my moc doufáme, že nejen exteriér, konstituce, veeeliké oči, roztomilost a pohyb jsou dědičné... Leťte tam s Carnískem lehce...

           

A abychom vyvážili smutné zprávy, které bolí u srdce, protipólem je skvělá zpráva, že "naše Esca" je březí a má plné bříško štěňátek! Z plánovaného vrhu F je tak vrh očekávaný, který by se měl narodit každým dnem... Tedy v polovině července :o) Krytí proběhlo v půlce května v době nejpřísnější korona-karantény, ale i kdyby tomu tak nebylo, pro tento vrh jsem vybírala psa s ryze českým rodokmenem, výbornou povahou, skvělým zdravím a tak, aby se k Esce hodil. A myslím, že i tentokrát se výběr podařil, protože si s Escou padli do oka a moc jim to spolu slušelo... No, posuďte sami! Více informací doplníme po porodu štěňátek, tedy v průběhu příštího týdne :o)

  

Ještě v květnu jsme se účastnili jediné kynologické akce letošního jara/léta :o))) Svodu mladých psů při OMS Praha venkov s Deikou :o))) Jako vždycky to byla parádní akce, skvěle zorganizovaná, na příjemném místě a se spoustou fajn lidí. Deika si pohrála s ostatními mladými psy, trochu se socializovala a učila společenskému chování a taky byla "svedena" renomovanou paní rozhodčí, paní Smržovou, která shledala všechno tak, jak má být. Za fotku děkuji Honzovi :o)

     

A zase jsme se fotili... Mimo to, že nádherné fialkové květy svazenky nám zkrášlovaly prostor za domečkem, vyrazily jsme na procházku se "Sazzinkou" ke zřícenině hradu Orlík do Humpolce, měli jsme u nás 10 dní na hlídání taky setří kamarádku Taryu, se kterou jsme se vydaly na spoustu výletů - na zříceninu hradu Oheb a k vodní nádrži Seč anebo taky k nádherné řece Jizeře a na soutok Jizery s Labem. Samozřejmě jsem taky využila její síly v canicrossu a daly jsme si jeden parádní trénink. Moc děkuji za společnost všem přátelům, kteří se našich výletů účastnili, pozvali nás na společné řádění a taky děkuji za fotku z Humpolce i nádherné odpoledne Mišce!

           

           

No a v půlce června jsme si užily nádherný prodloužený víkend již tradičně na srazu portugalských vodních psů v Bílých Karpatech. Opět tam bylo nepřekonatelně nádherně, zase se sešla skvělá partička lidí, byla pořádána hromada super aktivit pro pejsky i jejich páníčky, a tak jsme si hlavně s "Deiuškou" užily moc prima dny <3 Děkujeme Leni a Katce a všem ostatním od portugalců, kteří nás mezi sebe opakovaně berou... A taky děkuji všem fotografům za krásné snímky!
 
               

Pár fotek přibylo ve fotogaleriích:
   "Fotogalerie Tecs"
   "Fotogalerie Deika"
   "Fotogalerie Gera"
   "Společná fotogalerie"

28.5.2020
- Dnešní výjimečný den patří rozhodně našim "Céčkům", kteří dnes slaví nádherných 14 LET! Jsem neskutečně hrdá na majitele Campanellky, Carniereho i Cabritilla, že se o své staroušky tak vzorně starají a slaví společně nádherných 14 let! To je v setřím životě už pěkná řádka dní a jsem moc vděčná, že nám tu pořád "běhá" pár sourozenců "Carinky", "Ciadellky", "Comeiky", "Corroneho" a "Corinka", kteří na nás již dohlíží "z duhy"... I jejich majitelům moc děkuji, protože každý den bez nich je těžký <3 Velkou hromadu AKTUÁLNÍCH fotek našich oslavenců najdete ve "Fotogalerii vrhu C"!

Jaro je pro nás příznivé a my si ho moc užíváme. Každý okamžik s holkama v terénu je skvělý a "Deice" se polní práce konečně dostala pořádně pod kůži. "Tecsinka" je už zkušená a jsme při hledání skvěle sehrané. S Deikou už to taky vypadá jako pěkná spolupráce, a tak se na každý okamžik v zelených vlnách moc těším. Holky za období jara vypracovaly nesčetně zajíců a zajíčků, srnčí zvěř, bažanty, kachny i koroptve. Je veliká radost s nimi pracovat...

     
     

No a když neběháme v polích, procházkujeme v našem nádherném podželeznohorském lese :o) Jako třeba na Vlčí skále nebo na Litoše o Velikonocích... Nádherné pondělí to bylo!

     

Nádherné jaro probíhá i v Kanadě, a tak i Kent (syn "Elaide Ticino Davaroni") vyrazil na svou první lekci výcviku v poli. Byl neskutečně šikovný a i jeho práce moc bavila... Držíme palce, ať se aktuálně devítiměsíčnímu Kentovi daří ve všech odvětvích...

     

Další odchovánky odchovánků máme na nádherném ostrově Malta. Joe se svými svěřenci loví a i oni mu dělají radost. Děkujeme, že se stará o vnoučata "Comei Marrone Davaroni"...

     

Za krásnou jarní momentku děkujeme také Zuzce, majitelce "Eccelsa" Máme velkou radost, že se mají všichni dobře a občas nám pošlou pozdrav. I my moc zdravíme a těšíme se na setkání...No a jako vždycky přibyla velikánská hromada fotek do různých fotogalerií. Pokud máte zájem, koukněte se sem:
   "Fotogalerie Tecs"
   "Fotogalerie Deika"
   "Společná fotogalerie"
   "Fotogalerie vrhu C"
   "Fotogalerie vrhu E"

28.3.2020
- Jaro je v nádherném rozpuku, a tak současnou situaci využíváme k pobytu venku, i když o samotě. Za ty skoro dva měsíce jsme si ale užili parádní hromadu zážitků...

Dokud to šlo, vycházkovaly jsme s přáteli a jejich pejsky, třeba na Kačině anebo v okolí Zdechovic. Za druhou fotku z Kačiny děkuji Anetě :o)

     

Na konci února, když už to vypadalo na konec zimy, jsme vyrazili k Peti na východ Beskyd. Nádherná krajina a skvělá společnost byla podržená přízní přírody, která nám dopřála poslední zasněžený víkend... Bylo fantasticky, i když trošičku větrno...

              

V mezičase Lucka navštívila pár psích seminářů, klubovou Výroční členskou schůzi a na konec února, významný 29.2.2020 se těšila na Krajskou výstavu psů v Lysé nad Labem. Tento typ výstav příliš často nenavštěvujeme, ale těšila jsem se na malou komorní akcičku. No přihlášeno bylo na 700 jedinců, množství aut ráno téměř nebylo kam zaparkovat a jsem moc ráda, že jsem nemusela kličkovat a odjížděla jsem mezi posledními... V kruhu nás posuzoval pan Václavík, který je známý svým přísným, ale velice znalým okem. U nás tomu nebylo jinak. Mimo "Deiky" se v kruhu v našem plemeni předvedl ještě velice nadějný pejsek Lennox v dorostu, jehož paničkám Dáši a její mámě obrovsky děkuji za skvělou společnost, fotky, videa a milé povídání... No a k posuzování... Deika se předvedla krásně, bavilo ji to a volný postoj už ovládá jako starý výstavní matador (na výstavě měla 16 měsíců :o) ). Po pečlivém zhodnocení a komentáři pana rozhodčího jsme odcházely z kruhu nadšené s výbornou 1, Vítězem třídy mladých a Vítězem Lysé. To znamenalo, že jsme měly nastoupit ještě do odpoledních soutěží. Den jsme si tedy užily na výstavišti povídáním s přáteli, nakupováním pamlsků ve stáncích a Deika si hrála s Lennoxem, hodně odpočívala a užívaly jsme si taky venku studených slunečních paprsků. Odpoledne jsme nastupovaly nejprve v soutěži o Nejlepšího mladého jedince skupiny, kde jsme se pouze proběhly. Čekala nás ale ještě soutěž o vítěze 7. FCI skupiny "dospěláků". Zde Deika mezi všemi krásnými jedinci s titulem "Vítěz Lysé" vyhrála 1. místo !!! Byla jsem nadšená a Deika ze získané krabice plné sušených pamlsků taky. Miluje krabice, takže se do ní hned pustila a pomáhala mi ji odnést k naší židli, čímž vzbudila úsměvy moje i okolí :o)) No a čekala nás ještě soutěž o nejlepšího psa výstavy... Zde nastupovali vítězové všech FCI skupin, samí krásní, vyspělí jedinci... A už unavená Deika. Byla ale skvělá, parádně šlapala a opět od pana Václavíka dostala nádherné 3. místo... Stala se tedy 3. nejkrásnějším jedincem Krajské výstavy psů v Lysé nad Labem <3 Nemohla jsem na ni být víc hrdá... Celý den byla skvělá, moc si to užila a ve všech svých předvedeních se ukázala jako výborný výstavní pes... Moc děkuji všem přítomným za podporu, pořadatelům za nádhernou výstavu a opravdu úžasné ceny a Deice za nezapomenutelný den... Za fotky moc děkuji Lucce, Patrikovi a Lennoxovým :o)

           

Aby toho nebylo málo, Deika se už vzpamatovala z prvního hárání, a tak byl čas na rentgeny. MVDr. Vomáčka její kyčle i lokty ohodnotil jako čisté, bez jediné chybičky :o) Tedy Deiky zdravotní portfolio se rozšířilo na BAER normal, Thyroid normal, HD A, ED 0/0 . Navíc je plnochrupá a má krásný nůžkový skus <3 Prostě Deika <3

Stejně skvělé zprávy přichází také od majitelů našich štěňátek. Campanellka s novým jarem nasála energii a zase si capká jako mladice. Haničce moc děkuji za fotky i péči :o) Je nádherné vědět, že se má dobře a daří se jí i v jejích téměř 14-ti letech <3

     

A "Edizzio" zase bodoval na výstavě. Tentokrát jej předváděl mladý junior handler a na Eclipsovi je zřetelné příchozí jarní línání, ale i tak se nyní může pyšnit celkem 9 body na šampionát Kanady :o) Moc gratuluji!!

     

6.2.2020 - Souhrn posledních tří měsíců z roku 2019 vlivem nedostatku času byl doplněn až dnes do "Aktualit roku 2019". Nicméně z roku letošního už uplynula jedna dvanáctina a kousek a i tento čas přinesl několik zajímavých událostí a novinek :o)

Začátek roku je u nás ve znamení narozenin štěňátek :o) Takže v lednu oslavovali "naši nejstarší"... A v sobotu 8.2. nás čeká kulatá desítka "vrhu D" :o) Moc děkujeme páníčkům za péči...

I v lednu chodíme na procházky, ať už samy nebo s přáteli, navštěvujeme s Deikou cvičák a zdokonalujeme se v poslušnosti, s oběma holkama v práci v poli, ve společné komunikaci... Nic jiného není tolik důležité, jako vzájemný vztah.

           

První z akcí letošního roku byla naše účast na Národní výstavě psů v Brně dne 11.1.2020. "Deika" se moc pěkně předvedla ve třídě mladých a získala od MVDr. Šimka ocenění výborná 1. Byla moc šikovná a předvedení ji moc bavilo. Ze všech stran jsme slyšely samou chválu a dorazily aspoň brzy domů :o) Za fotečky moc děkuji Soni Fabové... A za setkání všem přátelům :o)

     

Výstav se účastnila také "Elaide Ticino", a to tenkrát v USA. V Kanadě, kde žije, má již přidělen titul Grand Champion, tak tentokrát šla sbírat další bodíky do států. Pět měsíců po porodu ukázala, že je krásná a šikovná a se svou paničkou Miou nasbíraly ve třech dnech zbytek potřebných bodů a vyběhaly si tak Šampionát USA!!! Jsem na holky moc hrdá a moc jim děkuji za jejich píli za oceánem... <3 Podrobnosti k výstavám najdete na stránce Ellie...


  

Výstavy jsou ale jen končíkem a rozhodně nejdůležitější je zdraví... Na konci ledna se všechny naše holky podrobily detailní preventivní prohlídce a krevní testy prokázaly, že jsou naprosto v pořádku a Deika je navíc Thyroid normal - tedy že netrpí poruchou štítné žlázy :o) Máme velkou radost!!

  

No a poslední lednovou akcičkou byl hon v bažantnici Vyklantice. Jirka lovil a já s Deikou jsme pracovaly v leči. Deiku práce obrovsky bavila, nejvíc si užívala práce na postřelených kusech, ale po chvíli pochopila, že má nosit i již zhaslé bažanty. Pečlivě prohledávala přidělený prostor a učila se, jak se na honu chovat... Vůbec se jí nechtělo končit. Celý den bylo dubnové počasí - sluníčko střídal déšť, sněžení a silný vítr nás provázel stále. Výřad při zapadajícím sluníčku byl kouzelný... No ale myslím, že jsme si celý den všichni opravdu moc užili, tak ještě jednou moc děkujeme za pozvání!

              

Obrovskou dávku fotek za posledního půl roku najdete v následujících fotogaleriích:
   "Fotogalerie Tecs"
   "Fotogalerie Deika"
   "Společná fotogalerie"
   "Fotogalerie vrhu D" - za fotky moc díky Emily!
   "Fotogalerie vrhu E" - děkuji Mii za pravidelnou zásobu hromadou fotek :o)

  
     

Aktuality roku 2019

 

NAVRCHOLU.cz