Aktuality 2018
 

2.4.2018 - Jaro je v plném proudu a u nás se stále něco děje. Veškerý čas věnujeme pejskům a myslivosti, a tak nezbývá mnoho prostoru pro shrnutí všeho, co se děje. Tedy ve zkratce...
Začátek každého roku je pro naše odchovánky příležitostí k oslavám narozenin. Občas si vyměníme pár řádků s majiteli pejsků - velice ráda je čtu a koukám na zaslané fotky, za které jsem moc vděčná. Moc nás potěšily snímky "Cabritilla Nuez", který se v necelých 12-ti letech stal velkým bráchou svého malého červeného přírůstku a velice s ním ožil. Šulovým přejeme, ať si společně užijí spoustu legrace a děkujeme za péči o psího seniora Cabríska!
Neméně děkuji Varhánkovým, kde Kyře ("Ciadella Bianca") dělá společnost pro změnu puntíkovaná setří smečka a i ona si užívá psího důchodu. Za pár fotek z procházky děkuji Tereze...
Pravidelně dostáváme zprávy i o štěňátkách z našeho posledního vrhu E. Všichni se mají výtečně a věnují svým majitelům plno energie a pozornosti :o) Zatímco "Elaide Ticino" se stále věnuje hlavně výstavám, "Eccelso Frizzare" a Elianto Pavese naproti tomu výcviku... Stejně jako Sazzinka a Bertík - naši italští setříci ve spolumajitelství, se mají všichni báječně... Nastřádala se nám prostě velká spousta fotek v podstatě už od poloviny roku 2017 do teď, které rozhodně stojí za zveřejnění. Nové snímky tedy najdete ve:
"Fotogalerii vrhu C"
"Fotogalerii Ciadelly"
"Fotogalerii vrhu E"
"Fotogalerii Carinky"
"Fotogalerii Tecsinky"
"Fotogalerii Sazzi"
"Fotogalerii Berta"
"Společné fotogalerii"

Bohužel, vzhledem k věku k nám občas dorazí i smutné zprávy... Začátkem března, těsně po svých 13. narozeninách, odešel do psího nebe "Belasco Tea". Velice nás tato skutečnost mrzí, ale jsem si jistá, že Belasco prožil celý život naplno a měl se skvěle. Jakubíkovým velice děkuji za péči a čas, který Belascovi věnovali...

No a my? Věnujeme se holkám, myslivosti na našem okrese, chovatelskému klubu; navštěvujeme přátele, procházkujeme, užíváme si... Jezdí za námi kamarádi s pejsky, se kterými potřebují poradit - a tak jsem strávila příjemné dopoledne s Gábinou a Debbie, Luckou a Sheilou, Ondrou a Escou, Danielou a Cecilkou a pár dní také ve skvělé společnosti Moniky a Amy. A jaro a výcviky ještě nekončí :o) Těším se na vás všechny :o))

        

10.2.2018
- Poslední lednový víkend jsme měli velice milou návštěvu - "Esca" se starší "sestrou Ashlee" (Arizona Heremon) k nám i se zástupci své rodinky přijeli na výstavní úpravu Escy, kterou další sobotu čekala Mezinárodní výstava v Brně. Páníček ji přihlásil na sobotu a požádal mne, abych ji předváděla. Ve třídě byla sama, ale polský pan rozhodčí v plemeni nešetřil velmi dobrými, takže jsme šli spíš na zkušenou, jak nám to spolu půjde v kruhu v hale. Esce se pan rozhodčí vůbec nelíbil, ale i tak prohlížení ustála v mezích možností bravurně. Všechny okolnosti jí však nedovolily se předvést především v pohybu na jedničku, a tak jsme i my odcházely s velmi dobrou 1. Nám to ale nevadilo, protože Esca převedla docela dobrý výkon a za daný velice přísný "posudek" mohla dopadnout i podstatně hůř :o) Po výkonu se hned šla pomazlit za páníčkem, ale focení venku ji stejně neminulo. To už ale bylo bez obtíží :o) Za všechny fotky moc děkuji Mildovi! Za podporu pak všem Novákovým a Míši.

        

No a protože jsme si naplánovaly celý víkend na Moravě, abychom si užily přátel, v sobotu i v neděli odpoledne jsme vyrazili do polí a vinohradů a taky na nedalekou rozhlednu. "Tecsinka" byla spokojená a šťastná, pořádně se proběhla a ve vinohradech našla pár zajíčků a bažantů. Večer pak vykoupaná hned usnula a vůbec jí nevadilo ležet vedle Bonny :o) Já ještě v neděli ráno byla kouknout na posuzování finského rozhodčího a přihlášené angličánky a moc si užila přítomnosti přátel. Všem děkuji za setkání! A Míši s Mildou moc děkujeme za pohostinnost a bezva čas strávený společně... A už teď se těšíme na pokračování :o)

        

15
.1.2018 - Další loveckou příležitostí, tentokrát především pro "Tecs" a "Geru", byl hon v bažantnici v Žehušicích. Ráno běhala Tecs a po poledni ji vystřídala Gera, aby si obě užily posledního honu na drobnou zvěř v této lovecké sezóně. Počasí bylo všelijaké, hlavně docela zima, ale nepršelo a každá měla i pár kusů zvěře. Večer jsme byly všechny unavené, čili nadmíru spokojené, a to byl účel :o) Jsem moc ráda, že jsme i letos dostaly příležitost nahánět zvěř ze školek vedle bažantnice a že všechny naše holky mohly ukázat, co v nich je. Děkujeme...

           

10.1.2018
- První víkend letošního roku jsme s radostí přijali pozvání na lovecký pobyt u přátel nedaleko Konstantinových lázní a samozřejmě nesměla chybět "Tecs" a "Gera". Sobotu páníček strávil na naháňce a my vyrazily na výlet. Tecs se pustila do lovu a našla zajíčka a veverku :o) V neděli dopoledne jsme se i my přidaly k naháňce, a tak jsme večer dorazili domů všichni unavení :o)
Děkujeme za krásný víkend a spoustu úžasných zážitků...

           


 

Aktuality roku 2017

 

NAVRCHOLU.cz