Aktuality 2017
 

9.10.2017 - Téměř celé září jsem strávila výletem za oceán, návštěvami mnohých nádherných míst v Kanadě a Americe, setkala jsem se s dávnými i novými přáteli a kamarády a hromadou psů, štěňátek, navštívila kupu zajímavých a rozličných akcí. Za pozvání, skvělou organizaci celého mého pobytu, umožnění mnoha setkání a prožití spousty fantastických zážitků děkuji Mii! Co se dělo v průběhu mého výletu najdete na samostatné stránce "Kanada" :o)

        

27.8.2017 - přesně před týdnem v neděli se Klubových zkoušek vloh Moravskoslezského klubu anglických ohařů ve Znojmě, v honitbách bažantnice Hrušovany nad Jevišovkou, opět po roce představili dva odchovánci Davaroni, a to "Esca" a "Eccelso". Esce bohužel nepřálo zkouškové štěstí, ale Eccelso si s paničkou Zuzkou střihl parádní jízdu a společný výcvik, celoroční snažení a pár výcvikových lekcí se zúročilo. Na nástupu Zuzka nalosovala startovní los číslo jedna, takže ve svém rozběhu neměli ještě moc horko a ani zkoušková nervozita vůdkyně nestihla nastoupit. A tak předvedli, co v danou chvíli dokázali a odnesli za svůj výkon parádních 179 bodů a II. cenu!! Moc mě těšilo po zkouškách koukat na šťastnou Zuzku a jsem na Zuzku i Ečiho nesmírně hrdá!! Oběma moc děkuji a srdečně gratuluji!
Eči má nově vytvořenou "osobní stránku" :o) Za fotky na jeho stránce moc děkuji Míši a Mildovi a za níže přiloženou Martinovi!

  

8.8.2017
- na přelomu června a července u nás svých již tradičních 14 dní strávila na prázdninách "Damiolla", zatímco se její páníčci rekreovali u moře. Holky jsou na sebe už zvyklé a Marlenka si pamatuje nastavený režim, a tak nebývá žádný problém. Každičký den jejího pobytu jsme si parádně užily, a tak jsme v průběhu naší procházky v údolí řeky Doubravy v davech výletníků působily trochu poprask, ale vychované holčičky nezklamaly a zvládly jsme i tohle na výbornou. Svátků jsme využili i k návštěvě přítele Jirky, kterému jsme pomohli ve vyhánění zajíců z polí zeleniny a i přes poměrně teplé sluneční paprsky si holky zvěře a netradičních porostů docela dost užily. Velice pěkný rybníček pak svlažil jejich kožíšky a mohli jsme vyrazit k domovu :o) Další dny jsme trávily v poli, kde všechny tři setří holky předváděly fantastickou práci a vzájemně si přiznávaly a různě se doplňovaly. Nesmělo chybět plavání v řece, výlety do našeho lesa, ať už při procházce anebo canicrossu atd.
Celý její pobyt jsme si parádně užily a Marlenka po 14 dnech pobytu u nás už se těšila domů, až si odpočine :o) Děkujeme Petrovi za důvěru a Marlence za bezva společnost...


                 

              

15.7.2017 - ani jsme se nenadáli a červen je pryč. Veškerý čas jsme naplno strávili s pejsky a s přáteli, a to nejen my, ale všichni majitelé našich odchovánků v různých koutech světa.

"Elaide Ticino Davaroni alias Ellie" se nejen celý červen předváděla na různých výstavách. S Miou jsou výborně sehrané, prezentují se jako profesionálové, a tak není divu, že co výstava, to úspěch. I když za mořem tituly mají jinou váhu, mě rozhodně těší každá vyhraná třída. Obrovské poděkování a gratulace letí do Kanady, protože v první polovině června se holkám podařilo dokončit šampionát krásy Kanady, a to ve věku 21 měsíců na výstavě v Oronu, kde Ellie vyhrála Group 4 a získala tak 31 bodů v jediný den!! Zařadila se tak na 10. příčku TOP žebříčku anglických setrů v Kanadě... Ještě jednou k vám letí gratulace a veliké poděkování nejen za výstavní úspěchy a reprezentaci malé české chovatelské stanice, ale především za precizní péči o Ellie...
I když se Ellie postavila do řady šampiónů v Davaroni teamu jako DEVÁTÁ, rozhodně je PRVNÍm ŠAMPIÓNEM KANADY, respektive zámořským šampiónem vůbec :o)

     

Neméně úspěšná byla naše výprava na Klubovou výstavu Českého pointer a setter klubu na Konopišti. Ve velice příjemném prostředí a v přátelské atmosféře posuzoval anglické setry p. Marián Konečný, specialista na anglické ohaře ze Slovenska. Celý den nám svítilo sluníčko, potkala jsem mnoho přátel, které jsem třeba už hodně dlouho neviděla a venkovní výstavu jsme si opravdu užily. Dostala jsem na starosti "Escu", kterou jsem v sobotu večer trošku doupravila a v neděli jsme spolu měly zdánlivě jednoduchý úkol - zvládnout výstavu v klidu. No a když už jsme tam jely, samozřejmě nesměla chybět ani "Tecsinka", která byla tentokrát upravená od profesionálky, a tak zářila na dálku :o) Obě dvě se předvedly fantasticky, Esca trochu lépe v pohybu, protože Tecs výstavy opravdu nebaví a nechce běhat :o)) Esca, přestože byla ve třídě ve velice silné konkurenci kvalitní fenky (polosestry naší Sazzi) s profesionálním předvedením, dostala velikou pochvalu nejen za exteriér, který je dle pana rozhodčího stejně kvalitní jako u konkurentky, ale také byla stejně dobře předvedena, což pro mě znamenalo nadmíru překonaný cíl dnešního dne. Když pak získala ještě výbornou 2, Res. CAC, třešničkou na dortu jsem se jen tetelila :o))
Pak přišla na řadu Tecs, která ač sama ve třídě, získala moc pěkný posudek a známku výborná 1, CAC. Jsem moc ráda, že se umí ukázat i ve třídě vítězů :o)
Oběma holkám moc děkuji za krásný den s krásnými zážitky, stejně jako všem přítomným a nejvíc Nikči za bezkonkurenční fotky!!

  

Úspěšné výstavní tažení zakončil první červencový víkend "Eclisse Mezzaluna Davaroni alias Eko" na své úplně první výstavě - Mezinárodní výstavě psů všech plemen DUO CACIB ve Vel'ké Idě. Eko je rozený exhibicionista a pozornost okolí si velice užívá. S paničkou Ivanou se předvedli, jakoby to dělali každý den :o) Eka to moc bavilo a rozhodčímu, p. Jursovi se líbil a s přehledem tedy vyhrál s oceněním výborný 1, CAC, CACIB, BOB!!! V závěrečných soutěžích potrénovali rozběh ve velkém kruhu, aby si výstavu a vítězství užili dosyta. Ivaně a Jurajovi taktéž moc gratuluji a děkuji za vše, co s Ekem a pro Eka dělají...

     

V mezičase výletujeme do různých míst republiky - jen tak na výlety třeba k naší oblíbené Seči, stezkou po Mlýnech nedaleko Kutné hory anebo do Údolí řeky Doubravy, kam jsem si přála podívat už hodně dlouho. Veškerý čas strávený s chlupatými láskami je náramný a jsem neskutečně šťastná, že si s nimi mohu užívat pohody a nasávat nádherné letní vůně.

        

No a protože červen byl skutečně nádherný, přibyla obrovská spousta fotek ve fotogaleriích:
"Fotogalerii Tecs"
"Fotogalerii vrhu E"
"Společné fotogalerii

31.5.2017
- čas běží jako o závod a my máme za sebou spoustu jarních aktivit; věnujeme veškerý čas pejskům, a tak nezbývá mnoho chvil navíc.

Na začátku května mne čekala velká událost, a to každoroční organizace Klubové výstavy MSKAO ve Slavkově u Brna. Tentokrát se konal již 20. ročník, ale bez ohledu na to prostě veškerý můj čas patřil tomu, aby vše probíhalo, jak má. Do toho jsem přihlásila holky k posuzování, ale výstavní úprava šla trošku stranou. V rámci možností jsme ale všechno zvládli, výstava se podařila na výbornou a holky se předvedly tak, jak to jen šlo. Nejprve startovala Esca s Ondrou, kteří skrze nervozitu moc nezvládli výstavní postoj. "Esca" si pořád sedala a nevydržela tak, jak by si Ondra přál. "Posudek" má celkově moc pěkný, jen ta prezentace byla vytknula a odnesla si velmi dobrou 2. Ve třídě otevřené se představila "Sazzi" a na to, že byla úplně poprvé mezi tolika lidmi a psy a vůbec ve výstavním kruhu, předvedla se moc pěkně. Pro ztrátu srsti vlivem výcviku však také získala velmi dobrou 2, byť jinak bez výtek. A ve třídě pracovní pak už jen z povinnosti, když už jsem na tu výstavu jela, jsem předvedla "Tecs". Výstavy ji nebaví, takže mi to zase náležitě ukázala znuděným pohybem, ale postoj vždy vystřihne jako rozená modelka. A tak v řadě velmi dobrých, které se na výstavě rozdávaly v obou kruzích, se nám podařilo získat výbornou 1, CAC a obdivná slova italského rozhodčího. V závěrečných soutěžích jsme běžely ještě o Nejlepšího pracovního psa výstavy, ale zde už jsme neuspěly.
Obrovské poděkování patří všem, kdo mi jakkoli pomohli, hlavně Míši a Mildovi, a pak taky Leni s Vikinkem za páteční večer.
No a za fotky moc děkuji Alešovi, Zuzce a Míši s Mildou :o)

                 

                 

Tentýž víkend, ale až ve sváteční pondělí, jsem se "Sazzi" vyrazila na Memoriál Václava Vančury do Čelákovic. Pro mne velmi oblíbená soutěž, kam se ráda každoročně vracím, byla opět skvěle zorganizovaná a užila jsem si krásného dne v bezva společnosti. Sazzince se ale něco nezdálo už od rána, byla nervózní a s nikým nekamarádila a už vůbec nechtěla běhat, a tak náš výcvik přišel vniveč a Sazzi jsem ze zkoušek odvolala. Vůbec mi to ale nevadilo, protože den to byl skutečně náramný a příjemný a velice ráda se zase vrátím. Děkuji všem za společnost, především pak našemu příteli Jirkovi a paní Andrei za fotku.

  

Následující víkend byl pořádán výcvikový víkend MSKAO ve Svobodných Heřmanicích. Ač sem mám cestu dalekou, jely jsme s celou smečkou relaxovat a bavit se, podpořit začínající cvičitele a majitele anglických ohařů. V pátek ráno jsme vyrážely z domu a při cestě se nám nedaleko Litovle zalíbila stezka v Pomoraví. Příjemná pěšinka nás vedla podél toku Moravy, loukami, kolem Templu Přátelství, který se majestátně, ale velice skromně tyčil nad jezem a my si krásně odpočaly na další cestu. K Bruntálu to byl už jen kousek, a tak víkend plný přátel dávných i nových mohl začít. S holkama jsme strávily většinu času v pampeliškových loukách, kde se cvičilo, ale byly jsme také na procházce u Slezské Harty a v neděli jsme fandily přihlášeným na klubových zkouškách vloh. Pak už jsme ale vyrazily domů, protože cesta byla daleká. Tak jako vždycky, jsme si celý výcvikový víkend moc užily a moc děkuji všem zúčastněným za společnost, především pak Pavlovi za novou příležitost s kurzisty a že to s námi a hlavně s hárající Tecs s klukama zvládli :o)

                 

A pak následoval víkend na Polabském derby ohařů a další na Oblastní výstavě psů na Kačině, ale to bez našich pejsků. Setříci zde ale figurovali a bylo na co koukat. A aby toho nebylo málo, tak se "Carinka" rozhodla nás trošku potrápit akutním zánětem dělohy. Ale protože máme fantastické zázemí v Animal clinic a neméně skvělou Veterinární kliniku Socrates v Nymburce, oslavili jsme její jedenácté narozeniny o pár dní dřív, za což patří obrovské poděkování všem, kdo se o ni za ty dva dny hospitalizace starali, ať byla jakákoli denní či noční hodina. I ostatním "Céčků" přejeme krásný narozeninový den a ještě pár takových příští roky... Na krásnou jarní fotku i s Cari se můžete podívat na "úvodní stránce" :o)

  

17.4
.2017 - dnešní sváteční Velikonoční pondělí jsme jako tradičně vyrazili společně na procházku. I tentokrát padla volba na pohádkově čarovné údolí řeky Doubravy, kam tak rádi vždy zavítáme. Dnes nás doprovázelo opravdu aprílové počasí, ale s tím jsme počítali, a tak jsme si i přes občasné přeháňky výlet nadmíru užili. Jarní náladou nás vítaly nejen okolní lesní porosty, ale také nesčetně jarních květin. Nádherné byly výrazné blatouchy, stejně jako sasanky, fialky, prvosenky a mnoho dalších nádherných květů, kterých jsme potkali mnoho. "Carinka" jako vždy trávila cestu hledáním kachen, "Gera" i přes chladné počasí nedočkavě plavala a "Tecs" se "Sazzi" hledaly v okolí a chvíle, kdy panička fotila, vyplňovaly společnými hrami na honěnou, které obě tak milují. Náramné prostředí nás očarovalo probouzející přírodou i živou, jarně nabuzenou řekou. Nádherné jaro najdete také na zaktualizované "úvodní stránce".
Holky si procházku moc užily, stejně jako my, a hned v autě všechny usnuly. Děkujeme všem čtyřem za nezapomenutelné chvíle a i vám přejeme krásné svátky jara...

                    

                 

10.4
.2017 - jaro je v plném proudu a my každý volný okamžik věnujeme pejskům. Za uplynulou dobu jsme nashromáždili obrovskou spoustu fotek z různých setkání, událostí a aktivit, které si můžete prohlédnout ve:
"Fotogalerii Camellie"
"Fotogalerii Tecs"
"Fotogalerii Gery"
"Fotogalerii vrhu E"
"Společné fotogalerii"

První skutečně jarní víkend jsme se vydali v kompletní sestavě na návštěvu k rodině Eccelsa Frizzare nedaleko Prahy. Všichni, i s celou jeho rodinou, jsme vyrazili na prima vycházku kolem řeky - po cestě tam pejskové prohledávali přilehlá pole s množstvím pernaté i srstnaté zvěře. Zpáteční cesta vedla ryze kolem vody, kde se vyřádila hlavně Gera a ostatní po krajích a v travinách zase hledali zvěř. Po dvouhodinovém běhání byli všichni docela utahaní, a tak jsme přivítali velice milé posezení u Ečinkových, kde jsme vykládáním strávili až do temného pozdního večera :o)
Ečinkovým moc děkujeme za opravdu parádní den, pohostinnost a fajn zážitky a těšíme se na příště!

                 

23.1.2017
- na pro nás posledním honu lovecké sezóny nám přálo nádherné počasí. Ranních mínus 13 vyvážila nádherně modrá obloha, kterou od brzkých ranních hodin protínaly zimní sluneční paprsky... "Carinka" i "Tecsinka" naplno běhaly od sedmé ráno do pravého poledne, kdy jsem odjela vyměnit lehce unavené setří holky za nevyběhanou "Geru". Holkám, ačkoli byla veliká zima, tentokrát hon perfektně sednul a byly moc spokojené a šťastné. Snědly jsme všechny naše zásoby jídla, vyhnaly všechny bažanty a moc si užily bezva dopoledne jen spolu, opět v okrasných školkách na okraji obory Žehušice. Domů se holkám ani moc nechtělo. Komu se ale moc chtělo byla Gera :o) Odpoledne už sluníčko ukazovalo, že i přes mráz umí mít svou sílu a rozehřálo ta místa půdy, která nebyla pokrytá sněhem. Gera moc pěkně vyhnala několik bažantů, dva bažanty královské, a pak čekala, jestli by zase nespadlo něco k dohledání z vedlejší leče, kde se zrovna lovilo. Střelců tentokrát bylo pomálu, a tak měli leč brzy hotovu. Gera si tedy moc nezaběhala a už po necelých dvou hodinách šla zase na vodítko, i když by se ráda ještě věnovala lovu.
Celý den byl nádherný, plný krásných okamžiků a pohody, šťastných jiskřiček v očích pejsků... A to je to, proč nás to tak baví... Těšíme se na příští sezónu a děkujeme za možnost lovů v té letošní...


                 

16.1.2017 - druhou letošní sobotu jsem si užila s "Tecs" a "Gerou" na honě v okrasných školkách u bažantnice Žehušice. Dopoledne vyháněla zvěř Tecsinka, která se dnes musela obejít bez "Carinky". Tu bolela nožička, a tak raději odpočívala doma v teple. Tecs to ale nevadilo, na práci se moc těšila a tentokrát pracovala velice samostatně :o) Vystavila a vyhnala několik bažantů, prohnala pár zajíců a odcházela po téměř pěti hodinách vydatného běhání celá promočená. Ranní romantické sněžení totiž vystřídal mokrý těžký sníh, na který byla i anglická bunda krátká... K polednímu převzala žezlo Gerda, která se zhostila svého úkolu výborně. Na konci jejího výkonu se podařilo jednomu postřelenému kohoutovi vletět do houštiny v prostorách školek, a tak měla i Gera možnost pracovat na zvěři, což ji moc baví. Výřad tentokrát díky počasí nebyl příliš bohatý, ale myslím, že si všichni zúčastnění užili celého dne :o)

                 

V neděli na nás svítilo sluníčko, a tak jsem vyrazila s Tecs a Cari do našeho oblíbeného Hedvičina údolí. Carince relaxační klid prospěl, a tak už mohla vyrazit s námi :o) Tecs i Cari byly nadšené sněhem, proběhly se a za šera ulehaly doma do svých pelíšků spokojené :o)

              

11.1.2017 - volný čas mezi svátky jsme věnovali celý našim holkám. Všechny si užívaly naplno každičké minuty při aktivitě, kterou jsme jim vymysleli a ne úplně s nadšením přijaly, že po oslavách Nového roku jsme zase naskočili do všedního časového stereotypu a ony přes den mají odpočívat doma. Především naší nejmladší "Tecsince" se celodenní běhání tuze líbilo...

Jako každý rok, na svátek svatého Štěpána jsme se prošli na našem domácím honě v MS Železné hory. Doprovodila nás "Carinka" a "Gera" a taky Jana, které děkujeme za moc příjemnou společnost a taky fotky z akce :o) Prošly jsme nejprve luka a hráz v Bramborách a po výborné svačině pak stráně u Podhořan. Zde jsme měli štěstí na černou zvěř, a tak na výřadu krom bažantí zvěře leželo i jedno prase divoké :o) Všichni jsme si hon moc užili a i když sluníčko vykouklo jen na chviličku a foukal poměrně studený vítr, zábava nejen na poslední leči byla jako vždy upřímná a báječná... Děkujeme všem zúčastněným za bezva den...

                 

Hned druhý den jsem s "Carinkou" a "Tecsinkou" vyrazila na rodinnou návštěvu na Moravu. Nádherné dny jsme strávily venku procházkami po okolí, dováděním se "Sazzi", Vikinkem a taky moc fajn povídáním s rodinou a přáteli. Holky byly nadšené z hromady procházek a prakticky celodenního pobytu venku. Mráz nebyl nijak velký, jen aby zahalil zimním závojem krajinu a potěšil nás svou přítomností. Relax a pohoda nás všechny naplnila, ale doma je doma, a tak jsme po pár dnech spěchaly domů....

              

Mezi tím se páníček s "Gerou" věnovali lovu, když byli na předposlední den roku pozváni na hon ke kamarádovi Davidovi. V mrazivý den se pěkně prošli, užili si bezva den s bezva kamarády a navečer unaveni celodenním lovem zasedli do naší oblíbené restaurace se zábavou a výborným jídlem :o) Gera odvedla velký kus práce a byl to pro ni v roce poslední hon, takže odpočívala hlubokým spánkem a velice zaslouženě u topení :o) Děkujeme Davidovi za pozvání a společnost a taktéž Jirkům za společnost :o)

        

Poslední den roku 2016 i první den v roce následujícím byla krajina ojíněna nádhernou zamrzlou mlhou. Oba dny jsme si užili procházkou - nejprve u Starkoče, kdy romantickou loveckou procházku umocňovala všudypřítomná mlha... Holky našly pár bažantů a krásně se proběhly. První letošní den jsme navštívili oblast v okolí naší oblíbené řeky Doubravy. Malovaná zátiší vybízela k nasycení nádhernými okamžiky, a tak jsme naplno vnímali okolní krásu, kterou umocnil úspěšný lov nutrie říční páníčkem.
Bezva rok jsme tedy uzavřeli parádně a stejně tak jsme otevřeli nový rok úspěšně a věříme, že nás bude štěstí a úspěch provázet každým dnem... Děkujeme všem a těšíme se...

              

           
 

Aktuality roku 2016

 

NAVRCHOLU.cz