Aktuality 2018
 

Aktuality roku 2019

Otevřete si PF 2019 :o))


1.1.2019
- vánoční svátky a oslavy nového roku proběhly, a tak ještě shrnout, co všechno jsme prožili od začátku našeho volna od pracovních povinností :o)

Od pátku 21. do úterý 25. prosince jsme vánoční atmosféru nasávali v našem oblíbeném hotelu nedaleko Liberce. Nazdobený stromeček, všudypřítomná voňavá atmosféra, sladké cukroví a výborná kuchyně, pohoda, příjemné prostředí a na vrcholcích hor mokrý sníh... Mrholení, ale na Štědrý den nádherné romantické sněžení... Spousta fajn lidí a pejskové i v okolních pokojích - tak takový byl náš vánoční pobyt :o)

           

Na Štěpána, jako již tradičně, pořádalo naše myslivecké sdružení svatoštěpánský hon. Ve velice skromném počtu honců i střelců jsme prošli luka a "zahrady", dali si výborný oběd a báječně si užili poslední leč. Početný výřad by se bez pejsků rozhodně nepodařil. Máme to štěstí mít kolem sebe báječnou partu mysliveckých přátel a skupinku mladých a moc šikovných pejsků. Štěpánský hon snad ani nemohl být skvělejší... Děkujeme!

  

No a potom "rodinný" výlet na Moravu. Moc děkuji všem, kteří nás s Tecs pozvali a přijali do svých domovů a podarovali nás svátečními okamžiky. Strašně moc jsme si užily procházky s rodinou i přáteli, s pejsky i jen s Tecs (protože ta je se mnou všude a pořád), posezení a zastavení se v tom dnešním rychlém tempu. Bylo to nádherné... Děkujeme a už teď se moc těšíme na setkání v roce s devítkou na konci :o)

        
 

21.12.2018
- prosinec utíká jako voda. Stihli jsme spoustu procházek a výletů, nasněžilo a holky sníh milují... A taky v minulém týdnu jeden hon v protilehlé části naší honitby. Procházeli jsme zarostlé křoviny u silnice a viděli koroptvičky, divoká prasata, bažanty i zajíce. Krajinu sice pokrývala sněhová nadílka, která ale tála a foukal studený vítr. Nám to ale nevadilo a celý den ve skvělé společnosti jsme si parádně užili... Děkujeme Verči s irskýma holkama za pomoc při hledání v nelehkých terénech i na poslední leči a těšíme se na další setkání :o)

        

V neděli jsme pak vyrazili na obeznaná divoká prasata do dvou lečí. Lucka do tlaku a Jirka na štont. A protože jsme začínali až po obědě, na čerstvém zimním vzduchu jsme vydrželi až do tmy :o) Podařilo se ulovit dvě divoká prasata a užít si bezva odpoledne a hlavně pak oslavu při poslední leči... Děkujeme za přízeň patronům myslivosti :o)

25.11.2018
- za poslední měsíc a půl se odehrála velká spousta událostí a akcí, prožili jsme spoustu zážitků a jen nezbývá příliš času přidávat zprávy na stránky. Takže takové malé shrnutí...

Tentokrát bohužel nemohu začít příliš pozitivně, ale i to patří k životu. Bohužel, rodina Davaroni v posledních měsících řádně prořídla. Není se čemu divit, když první štěňátka se u nás narodila na začátku roku 2004, tedy před dlouhými 14 lety. Chvilku před svými narozeninami v květnu odešla do věčných lovišť "Comea Marrone", taktéž nás opustil její syn "Albany Heremon" a teď, v podzimním čase, nás po krátké nemoci opustila "Damiolla Tuike". Velmi mě mrzí odchod každého z nich, ale jsem si jistá, že prožili svůj život na plno ve skvělých rodinách a jsem za to nesmírně ráda. Samozřejmě nejvíc nás zasáhl odchod Damiollky, která u nás trávila spoustu času, každoročně prázdniny a jako mladou jsem ji cvičila a vodila po zkouškách a výstavách. V poslední době byla především věrnou přítelkyní své rodině a malých dětem, ale každodenní dlouhé procházky nechyběly ani jeden den po celý její život. Jsem šťastná, že jsme jí našli takto báječnou rodinu a jsem si jistá, že nepromarnila ani vteřinu svého života. Moc děkuji Petrovi, že se o ni vzorně staral...
 
  

A teď už příjemnější aktivity :o) Podzim je pro nás opravdu plný různých akcí a přátelských setkávání. Začínáme tedy už různými tahy a hony na kachny, ale směle pokračujeme hony na drobnou zvěř nebo naháňkami. První takovou větší společnou akcí pro nás byl hon v našem domácím MS už na konci října. Dopoledne jsme měli začínat na lukách, ale vzhledem k vydatnému dešti byl začátek akce odložen. Luka jsme tedy prohledaly samy s mými hosty Monikou a Amy a spolu s "Tecs" a "Gerou" jsme se aspoň pořádně prošly. Odpolední leče na černou zvěř už pro ohaře nebyly, ale my procházely krajní zatravněné porosty, takže i zde si holky užily. Gera tedy byla slyšet v celých zarostlých stráních, ale protože se nám nepodařilo nic ulovit, loučili jsme se tentokrát bez "Krále honu". Nevadí, i tak to byl příjemný den s přáteli, za což moc děkujeme!

              

Lovy jsme si proložili parádním týdenním pobytem na Šumavě. Pozdní podzim tu sice již nehrál barvami, ale i tak nám počasí vyšlo fantasticky. Holkám i nám se moc líbilo, užili jsme si každodenní turistiky, navštívili pár nádherných míst a pořádně si zarelaxovali. A ještě než jsme odjeli, pobyli jsme víkend na Moravě a navštívili také naši oblíbenou Lednici :o) Děkujeme za příjemné dny!

                       

Druhý hon v našem MS Železné hory byl již slunečný. Prošli jsme již zmíněná luka, a pak zatravněné potoky různě položené v naší honitbě. Pejskové se snažili, co jim síly stačily a zase nás přijela podpořit Monika s Tomášem a Amy, takže výřad tentokrát prázdný nezůstal. Děkujeme hostům za příjemný den a i když se Amy na konci zranila, jsem si jistá, že příště tu poslední leč doženeme :o)

     

Do třetice nás tuto sobotu, tj. včera, čekal první hon v bažantnici v Žehušicích. Zase jsme s holkami nastoupily s prvními slunečními paprsky na vyhánění zvěře z přilehlých okrasných školek. Dopoledne si přijela zaběhat Tecs, která si vypracovala mnoho bažantů a celé dopoledne se jí moc líbilo. Pak nastoupila Gera, které bohužel většinu doby propršelo, a tak pohyb zvěře výrazně ustal. I tak si našla pár kusů a pořádně se proběhla. Na nedělní procházku na Sion jsme tak vyrazily s Tecs samy ve dvou. Jedinečné podzimní sychravé počasí jsme si tak moc užily :o) Oběma děkuji za našlapané kilometry - a že jich bylo :o)

                 
  
11.10
.2018 - na přelomu září a října jsme si užili parádních 14 dní ve společnosti "Escy", která k nám přijela za účelem dotažení výcviku v poli. Esca se se svým páníčkem Ondrou věnuje práci v poli již delší dobu pod vedením Dáši Veličkové, ale na zkouškách jim vždycky chybělo to pověstné štěstí, aby spolu splnili potřebné známky, přestože v tréninku jim to šlape pěkně.
Pobyt Escy u nás byl moc fajn stráveným časem, kdy obrovskou radost z její přítomnosti měla hlavně její máma "Tecsinka", která ji hned začala vyzývat ke hře a každý den věnovaly spoustu času této bohulibé činnosti. Escu to moc bavilo i v poli a jakmile jsme si ujasnily, co po ní budu chtít, začala pracovat pro mě a když jsme zřídka vyrazily ve třech, skvěle spolupracovala se zkušenou Tecs. Bylo nádherné pozorovat jejich společnou práci, když Tecs vystavila a Esca jí okamžitě přiznávala a po chvíli přeběhla do větru, aby věděla, co tam Tecs tolik zaujalo. Krásné dopracování bažantí slepice oběma setříma holkama bylo už jen pověstnou třešničkou na dortu.

Escinka byla přihlášená na Zkoušky vloh, které pořádal OMS Brno venkov v honitbě MS Těšany. I když jsem polovinu doby určené výcviku promarodila, byla jsem si jistá, že s Escou zkoušky zvládneme. Hned od rána se v přiděleném prostoru zdržovala spousta zvěře pernaté i srstnaté, a tak mi páté pořadí s nalosovaným číslem 14 nevadilo. Navíc se celý den sluníčko schovávalo za mraky a spadlo i pár kapek, takže počasí bylo moc příjemné. Esca dostala přidělenou vojtěšku vysokou kousek pod kolena a hned po vypuštění si našla vítr a perfektně ho krájela. Vzhledem k silnému zapachování prostoru byla její lovecká vášeň na plných obrátkách a po pěkném hledání nakonec nádherně vystavila silného srnce, kterého bez ztráty kytičky klidovala, a následně předvedla parádní a pevné vystavení a postoupení za bažantí slepičkou. Páni rozhodčí záhy troubili k přivolání psa, a tak mi oněch zkušebních (a velice poctivě dodržovaných) dvacet minut uteklo jako voda. Bylo mi ctí poslouchat z úst zkušených rozhodčích, pánů Novotného a Kuchty, chovatele pointerů, že předvedený výkon hodnotili samými čtverkami mimo jedné disciplíny. Odpolední čekání na vyhodnocení jsme strávily příjemným povídáním s přáteli, kterým moc děkuji za společnost.
Velice milým překvapením pak bylo první místo, I. cena a 226 bodů a nádherný obrovský pohár, který Esca za svůj výkon získala. Opět jsem si tedy zopákla děkovací větičku při vyhlášení a s úsměvem na rtech jsem navečer ještě předávala Escu spokojenému páníčkovi. Jsem na Escu neuvěřitelně hrdá a jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost s ní strávit víc času. Je to moc šikovná a veselá fenečka. Esca tím splnila poslední podmínku chovnosti :o)

Pár fotek z jejího pobytu u nás najdete ve "Fotogalerii vrhu E". Za fotky ze zkoušek moc děkuji Jaromírovi, za důvěru Ondrovi a za parádní oslavu Novákovým a Jirkovi :o)

        

23.9.2018
- v polovině září jsme vyrazily na dámskou jízdu do rakouských Alp. Ve fantastické společnosti Moniky a Amy jsme během tří dní navštívily nádherná místa, dosyta vyběhaly psí holky a užily si nezapomenutelných zážitků. Zvládly jsme plno ohradníků i krávy, kozy, ovce a koně v nich (a vlastně i mimo ně), fascinující hory a horská jezera, vyzkoušely jsme (až na jednu účastnici všechny :o) ) úchvatnou horskou vodu i typicky horskou chatu, na které jsme si daly lehkou svačinku a holky si odpočaly. Poslední den jsme si zkrátily cestu lanovkou, abychom byly na cestu čerstvé, a i ta byla skvělým zážitkem. Za ty čtyři dny jsem si s holkama prožila mnoho "poprvé" a za to patří veliký dík Monice... Holky, tak zase příště <3

              


2.9.2018
- srpnová horka jsme přečkali relaxací a pohodou při brzkých ranních anebo pozdně večerních trénincích v poli, společným koupáním i četnými návštěvami našeho rybníka, odkud je vždycky těžké "Geru" odvolat, stejně jako "Tecsinku" z přilehlého pole (horka - nehorka) :o) Každá si přijde na své a obě jsou spokojené...

Srpen jsme taky trávily s Tecs na výcvikovém kurzu MSKAO, ostatně jako každý rok, ale tentokrát byla Tecs jen jako doprovod výcvikem zaneprázdněné paničce a občas taky jako vzor, "jak by to mělo vypadat" :o) Následoval báječný pobyt u Moniky s Amy a o týden později super výlet s Míšou, Mildou a Bonny. Obě jsme si to moc užily a děkujeme všem zúčastněným za společnost :o))

Viděli jsme se taky párkrát se Sepíkem a jeho páníčkem, kteří cvičili na zkoušky a přijeli ukázat, jak jim to spolu jde. Šťastná zpráva dorazila včera odpoledne - Ondra se Sepíkem úspěšně složili podzimní zkoušky ohařů, které pořádal OMS Chrudim. Po celém propršeném dni, kdy procházeli disciplínami s vyrovnaným výkonem, nakonec na poslední disciplíně - přinášení kachny z hluboké vody - spadli jedničkou do druhé ceny, avšak s celkovým počtem získaných 241 bodů. Sepíkovi i Ondrovi moc děkuji a ještě jednou srdečně gratuluji!! Jsem na vás oba moc hrdá a těší mě, že se podařilo, co si Ondra přál, i když cesta tentokrát byla hodně klikatá. Teď už si užívejte společných lovů a těším se na další setkání :o) No a děkuji taky Vendy a Hance za podporu ve všech situacích :o) A OMS Chrudim za fotky ze zkoušek, když jsem se nemohla účastnit osobně...
"Elianto Pavese Davaroni alias Sep" se tedy také pyšní svou vlastní stránkou na našich webovkách...

              

17.7.2018
- další měsíc utekl jako voda a i ten byl plný zážitků a fajn dní...
Přelom června a července jsme si jako již tradičně užili 14 dní s "Damiollou", zatímco se její rodina rekreovala. Podnikaly jsme procházky po okolí, do lesů, k vodě a byly jsme i navštívit Elianta, kdy jsme si pocvičily v horkém letním ránu ve vzrostlé řepě. Sepík ukázal, že je na tento náročný terén opravdu zvyklý a vydržel hledat nejdéle ze všech. Nejen z tohoto krátkého tréninku, ale i z různých hledaček v naší honitbě najdete spoustu fotek ve
"Fotogalerii vrhu D"
"Fotogalerii vrhu E" - tady jsou i koupací letní fotky Edizzia alias Eclipseho z Kanady :o)
"Fotogalerii Tecs"
"Společné fotogalerii"

                 

           

No a za nádherné fotky děkuji také Cabrískovým, které najdete ve "Fotogalerii vrhu C". Cabrísek je pořád fit a s malým Aeronem pěkně omládl... Posíláme srdečné pozdravy na Vysočinu a děkujeme za vzornou péči <3

  

Uplynulý víkend jsme si trochu protáhly a užily si parádních pár dní na Moravě. Moc děkujeme všem, kdo s námi trávil alespoň malou chviličku... Bylo to moc fajn.

           

     

1.6.2018 - Ačkoli by se mohlo zdát, že toto jaro odpočíváme, není tomu tak. Pořád se věnujeme našim holkám, jezdíme po výletech, cvičíme s přáteli a jejich pejsky, posuzujeme různé zkoušky loveckých psů a podporujeme naše odchovánky :o)

Na počátku května jsme vyrazili na výlet nedaleko Hanušovic. Parádní start nás čekal při hledání v poli na jižní Moravě, kde si Tecs našla několik zajíčků a párek koroptviček. Já obdivovala rozmanitost polí a členitost terénu a holky si moc užily celý ten čas zakončený koupáním v rybníce. Pak už jsme pokračovali na východ, kde jsme strávili pár skvělých dní plných relaxu a pohody.

           

Květen pokračoval již tradiční Klubovou výstavou MSKAO ve Slavkově u Brna, kam byla přihlášená "Esca". Užily jsme se dosyta u kamarádky Moniky a Amy, kterým moc děkujeme za prima večer a nocleh, a taky za společnost na výstavě. Esca byla vzorná a moc šikovná po celou dobu a na výstavě se opravdu nádherně předvedla v pohybu i v postoji. Vysloužila si za to krásný "posudek" od pana rozhodčího a získala známku výborná 4. Doprovod jí dělala "Tecsulka", která se tentokrát kvůli stále ještě oholenému bříšku neúčastnila, ale držela jí tlapičky :o) Esce i Ondrovi děkuji za důvěru a gratuluji!

        

"Esca" byla úspěšná ještě jednou, když ve druhém červnovém víkendu se svým páníkem složila Zkoušky vloh se zadáním titulu CACT, které pořádal Klub krátkosrstý ohař v Lužích. Oba byli ve velikém horku stateční a za svůj výkon získali fantastickou I. cenu a 207 bodů!!  Hrdost a únava nás všechny dohnala, byť já figurovala pouze v roli osobního kouče a střelce :o) Bylo mi však ctí oba na zkouškách podpořit a za tuto příležitost děkuji... A ještě jednou moc gratuluji k velikému úspěchu, za který si odnesli malinký, ale o to cennější pohárek...

        

Z výletu do Slavkova jsem v sobotní podvečer navštívila ještě "Delliora". Je z něj již klidný pán, co má rád svou pohodu. Pořád je to ale nádherný pes s typicky setřím výrazem. Moc děkuji za příjemné povídání Jirkovi a Delliorkovi a jestli vás zajímá, jaký teď je, koukněte do "Fotogalerie vrhu D".

  

Určitě neopomeňte ani "Fotogalerii vrhu C", kde přibylo také pár fotek, tentokrát Campanelly Orea, která žije se svou rodinkou v Lucembursku. Má se báječně, jen vzhledem k věku již nemůže tolik běhat. Francouzská oranžová kamarádka jí ale snad dodává energie, stejně jako dvounozí parťáci. Děkuji moc Haně i celé rodině za péči i zprávu, kterou poslala...

No a mnoho kilometrů od nás, v daleké Kanadě, opět bodovala "Ellaide Ticino"... Není víkendu, kdy by se s paničkou neúčastnily výstav, na kterých velice pěkně bodují... Na konci května Ellie dokončila titul Grandšampion Kanady!! Další body posbírala také na výstavě v USA, takže se jim podařilo nakousnout další šampionát krásy. Ellie zraje jako víno a holkám to spolu jde náramně. Ellie se dokonce na jedničku s hvězdičkou nechala vystavit také Junior handlerkou a i zde se rozhodně neztratily! Ellince i majitelce Mii moc děkuji za reprezentaci a srdečně gratuluji k obrovským úspěchům...

        

Pozadu nezůstává ani "Edizzio Pellerosa", který taktéž v Kanadě získal na výstavě své první body. V letošním roce se na výstavních molech teprve rozkoukává, a tak si s Junior handlerkou na nedělní výstavě, kde před rokem dokončila svůj šampionát sestřička Ellie, vyběhal svůj první bodík za zisk titulu Vítěz třídy otevřené, Winners DogBOB!!! Terry moc gratuluji a taktéž moc děkuji za péči a zprávy.

           

A i ve "Fotogalerii vrhu E" najdete hromadu fotek, především z výše zmíněných akcí - Escu na zkouškách vloh, přenádhernou edici nádherných fotek nádherné Ellie z výstavy a velkou reportáž z vystavování Edizzia majitelkou Terry i handlerkou Carrie. Děkuji!

2.4.2018
- Jaro je v plném proudu a u nás se stále něco děje. Veškerý čas věnujeme pejskům a myslivosti, a tak nezbývá mnoho prostoru pro shrnutí všeho, co se děje. Tedy ve zkratce...
Začátek každého roku je pro naše odchovánky příležitostí k oslavám narozenin. Občas si vyměníme pár řádků s majiteli pejsků - velice ráda je čtu a koukám na zaslané fotky, za které jsem moc vděčná. Moc nás potěšily snímky "Cabritilla Nuez", který se v necelých 12-ti letech stal velkým bráchou svého malého červeného přírůstku a velice s ním ožil. Šulovým přejeme, ať si společně užijí spoustu legrace a děkujeme za péči o psího seniora Cabríska!
Neméně děkuji Varhánkovým, kde Kyře ("Ciadella Bianca") dělá společnost pro změnu puntíkovaná setří smečka a i ona si užívá psího důchodu. Za pár fotek z procházky děkuji Tereze...
Pravidelně dostáváme zprávy i o štěňátkách z našeho posledního vrhu E. Všichni se mají výtečně a věnují svým majitelům plno energie a pozornosti :o) Zatímco "Elaide Ticino" se stále věnuje hlavně výstavám, "Eccelso Frizzare" a Elianto Pavese naproti tomu výcviku... Stejně jako Sazzinka a Bertík - naši italští setříci ve spolumajitelství, se mají všichni báječně... Nastřádala se nám prostě velká spousta fotek v podstatě už od poloviny roku 2017 do teď, které rozhodně stojí za zveřejnění. Nové snímky tedy najdete ve:
"Fotogalerii vrhu C"
"Fotogalerii Ciadelly"
"Fotogalerii vrhu E"
"Fotogalerii Carinky"
"Fotogalerii Tecsinky"
"Fotogalerii Sazzi"
"Fotogalerii Berta"
"Společné fotogalerii"

Bohužel, vzhledem k věku k nám občas dorazí i smutné zprávy... Začátkem března, těsně po svých 13. narozeninách, odešel do psího nebe "Belasco Tea". Velice nás tato skutečnost mrzí, ale jsem si jistá, že Belasco prožil celý život naplno a měl se skvěle. Jakubíkovým velice děkuji za péči a čas, který Belascovi věnovali...

No a my? Věnujeme se holkám, myslivosti na našem okrese, chovatelskému klubu; navštěvujeme přátele, procházkujeme, užíváme si... Jezdí za námi kamarádi s pejsky, se kterými potřebují poradit - a tak jsem strávila příjemné dopoledne s Gábinou a Debbie, Luckou a Sheilou, Ondrou a Escou, Danielou a Cecilkou a pár dní také ve skvělé společnosti Moniky a Amy. A jaro a výcviky ještě nekončí :o) Těším se na vás všechny :o))

        

10.2.2018
- Poslední lednový víkend jsme měli velice milou návštěvu - "Esca" se starší "sestrou Ashlee" (Arizona Heremon) k nám i se zástupci své rodinky přijeli na výstavní úpravu Escy, kterou další sobotu čekala Mezinárodní výstava v Brně. Páníček ji přihlásil na sobotu a požádal mne, abych ji předváděla. Ve třídě byla sama, ale polský pan rozhodčí v plemeni nešetřil velmi dobrými, takže jsme šli spíš na zkušenou, jak nám to spolu půjde v kruhu v hale. Esce se pan rozhodčí vůbec nelíbil, ale i tak prohlížení ustála v mezích možností bravurně. Všechny okolnosti jí však nedovolily se předvést především v pohybu na jedničku, a tak jsme i my odcházely s velmi dobrou 1. Nám to ale nevadilo, protože Esca převedla docela dobrý výkon a za daný velice přísný "posudek" mohla dopadnout i podstatně hůř :o) Po výkonu se hned šla pomazlit za páníčkem, ale focení venku ji stejně neminulo. To už ale bylo bez obtíží :o) Za všechny fotky moc děkuji Mildovi! Za podporu pak všem Novákovým a Míši.

        

No a protože jsme si naplánovaly celý víkend na Moravě, abychom si užily přátel, v sobotu i v neděli odpoledne jsme vyrazili do polí a vinohradů a taky na nedalekou rozhlednu. "Tecsinka" byla spokojená a šťastná, pořádně se proběhla a ve vinohradech našla pár zajíčků a bažantů. Večer pak vykoupaná hned usnula a vůbec jí nevadilo ležet vedle Bonny :o) Já ještě v neděli ráno byla kouknout na posuzování finského rozhodčího a přihlášené angličánky a moc si užila přítomnosti přátel. Všem děkuji za setkání! A Míši s Mildou moc děkujeme za pohostinnost a bezva čas strávený společně... A už teď se těšíme na pokračování :o)

        

15
.1.2018 - Další loveckou příležitostí, tentokrát především pro "Tecs" a "Geru", byl hon v bažantnici v Žehušicích. Ráno běhala Tecs a po poledni ji vystřídala Gera, aby si obě užily posledního honu na drobnou zvěř v této lovecké sezóně. Počasí bylo všelijaké, hlavně docela zima, ale nepršelo a každá měla i pár kusů zvěře. Večer jsme byly všechny unavené, čili nadmíru spokojené, a to byl účel :o) Jsem moc ráda, že jsme i letos dostaly příležitost nahánět zvěř ze školek vedle bažantnice a že všechny naše holky mohly ukázat, co v nich je. Děkujeme...

           

10.1.2018
- První víkend letošního roku jsme s radostí přijali pozvání na lovecký pobyt u přátel nedaleko Konstantinových lázní a samozřejmě nesměla chybět "Tecs" a "Gera". Sobotu páníček strávil na naháňce a my vyrazily na výlet. Tecs se pustila do lovu a našla zajíčka a veverku :o) V neděli dopoledne jsme se i my přidaly k naháňce, a tak jsme večer dorazili domů všichni unavení :o)
Děkujeme za krásný víkend a spoustu úžasných zážitků...

           


 

Aktuality roku 2017

 

NAVRCHOLU.cz