Vrh "E" DAVARONI

9.9.2015 se nám narodilo šest štěňátek - čtyři pejsci a dvě fenečky.
Pejskové jsou v barvách 2x tricolor, 1x orange belton a 1x blue belton.
Fenečky jsou tricolor a blue belton.
Všechna štěňátka jsou oboustranně slyšící, tzn. BAER normal.
 

Štěňátka vrhu E čistě americké krve dostala jména inspirovaná naší italskou výpravou, místním prostředím, zážitky a samozřejmě také štěňátky samotnými:

Eccelso Frizzare - první a tedy jedinečný oranžově tečkovaný anglický setr v chovatelské stanici Davaroni s úžasnou povahou a chytrou hlavičkou žije v báječné mladé rodině ve Středočeském kraji. Ečímu se naplno bude věnovat každý člen domácnosti a výchova formou pozitivní motivace je 100% tou správnou volbou. Jeho oddanost k člověku a snaha se zavděčit jej předurčuje coby dobrého rodinného psa. Ečí má však naplánovanou aktivní budoucnost a věřím, že o něm ještě uslyšíme na poli výstavním i pracovním.
Eclisse Mezzaluna - velmi aktivní a nejchytřejší pejsek z vrhu sytě trikolórního zbarvení s černým "úplňkem" na temeni hlavy se odstěhoval na východní Slovensko. Parťáky mu budou anglická setřice Daff a dva němečtí ovčáci, kteří pracují ve službách policie. Eko by měl pokračovat v jejich stopách, a to sice vyhledávat drogy nebo výbušniny. Odmalička vyčníval svou nápaditostí a vnímavostí k používání nosu, takže věříme, že se v nové práci osvědčí na jedničku. Vedle důležitého poslání by se však měl ukázat i na výstavách a když vše dobře půjde, obohatí i chovnou základnu anglických setrů na Slovensku.
Více o Ekovi najdete zde.
Edizzio Pellerosa - povahou jemný a milý trikolórní pejsek s výraznějšími plotnami na hlavě, výbornou stavbou těla a velice elegantní hlavou má ty nejlepší předpoklady stát se kanadským šampiónem krásy. Své majitelce má splnit dlouholeté přání vlastnit trikolórního anglického setra a spolu s dalšími jejími psy bude hlavně kamarádem a mazlem. Eklíkovi přejeme úspěšnou výstavní kariéru za oceánem... Více o něm můžete sledovat zde.
Ch. Elaide Ticino - velmi elegantní a milá trikolórní fenečka s neuvěřitelně oddanými kukadly a povahou i vzhledem jakoby z oka vypadla mamince Tecsince. Přitom černou plotnou přes pravé oko nezapře Davaroni rodinu ☺ Majitelka v Kanadě se na ni těší už dlouhých 5 let a Ellinka se tak stane splněným snem. Má naplánované každodenní procházky, lovecký výcvik, kupu výstav, ale hlavně bude parťákem do nepohody. Ellie je světlejší barvy, ale vzhledem k její podobné stavbě těla a povaze totožné jako má máma se těšíme na její budoucnost. Majitelce držíme palce, aby splnila její očekávání a přejeme kupu úspěchů.
Podrobnosti o tom, jak se holkám daří, najdete na stránce Ellie...
Elianto Pavese - černobíle tečkovaný pejsek s "brýlemi" přes obě oči byl v naší štěněčí smečce tvrdým a neúprosným vládcem. Velmi silný lovecký pud nám ukázal, když v šesti týdnech věku vláčel za krk dospělého střeleného kačera po dvoře anebo na střelené srnče skočil a začal jej dávit. Ani vlastnost ohařů ale nezapomněl prezentovat - za slunných odpolední vystavoval ptáčky vyhřívající se na dvoře a vystavení se zvednutou tlapkou, klidné postupování i klid "před zvěří" měl poměrně slušné na malého sedmitýdenního prcka. Vysnil si jej mladý myslivec, který by se rád věnoval i výstavám a potažmo chovu, ale myslivost bude jistě jeho hlavní náplní života - a Sep bude nadšený.
Esca Brillare - Escinka je od maličkého štěňátka naše sluníčko. Neuvěřitelně hodná, milá, za každé okolnosti dodržuje pravidla a snaží se udělat vše tak, jak si její člověk přeje, i když své přání ještě ani nevyslovil. Je andílkem a když na nás upře své oči, člověk by se blahem rozpustil. Ve štěněčí smečce vždy sjednávala pořádek, pokud na sebe byli sourozenci už moc ostří a jí se zdálo, že to přehání. Velký jedlík a současně velká mazlinka bude bydlet v Brně s majiteli, se kterými se známe již dlouhých 6 let díky jejich starší fence Arizoně Heremon (která je dcerou námi odchované Comei Marrone Davaroni). Escinka bude hlavně rodinným parťákem a kámoškou na všemožné výlety. Děkuji Ondrovi, že svolil mít naši nejmilovanější Escinku ve spolumajitelství ♥ a uvidíme, co všechno se nám podaří dokázat.
Detaily o Esce najdete na její stránce...

Celý vrh se narodil velmi vyrovnaný v porodních vahách od 290 do 330 g a báječně vyrovnaný také zůstal, a to exteriérem i povahou. Všechna štěňátka jsou oboustranně slyšící, povahově nebojácná a k člověku velmi vnímavá, takže bude na každém z majitelů, jak si svého čtyřnohého svěřence zformují. Každé z nich před odchodem do nových domovů slyšelo na své jméno a než dostalo za odměnku piškotek, předpisově si předsedlo a s upřenýma očima čekalo. Štěňátka si také uměla říct, že se potřebují vyvenčit a za tímto účelem chodila výhradně na dvůr. Všechna také zdědila po mamince Tecsince specifickou vlastnost - šťouchat do všeho nosem ☺


Fotogalerie vrhu "E" zde

Rodokmen vrhu "E" zde

 
Ch. Wyndswept's Reflection of a Legacy   Dual Ch. Editions Secret For Davaroni

     

 

NAVRCHOLU.cz