Kdo jsme

Chovatelská stanice DAVARONI byla založena v roce 2003 a její název byl odvozen od starošpanělského slova "de avaro", což znamená "od myslivce", a slova "avara", které má v italštině význam "skoupá".

   Z původního španělského názvu vyplývá i filozofie naší chovatelské stanice, to jest, že v první řadě bereme anglické setry jako lovecké pomocníky, takže naše pracovní psy intenzivně využíváme po celý rok při lovu na všechny druhy zvěře. Vzhledem k četnému využití v lovu je pro nás kromě výrazných loveckých vloh důležité zdraví - pro chov zásadně využíváme zdravé jedince bez úzké příbuzenské plemenitby. Nezapomínáme ani na exteriérovou kvalitu plemene a předvádíme psy na výstavách. Nejsou pro nás důležité šampionáty anebo počet složených zkoušek, ale náš osobní dojem z jedince, jeho využití v praktickém lovu a zda se nám líbí. Dbáme na to, aby štěňátka, která od nás odejdou, měla po předcích dobrý základ a genetické předpoklady - po pracovní, exteriérové i zdravotní stránce.
   Kvůli zájmu o dění v chovu anglických setrů nás provází členství v Moravskoslezském klubu anglických ohařů, Slovenském pointer-setter klubu a v minulosti jsem byla též členem anglickém klubu The English Setter Association, Českého pointer a setter klubu. Nesmím zapomenout ani na Klub bretaňských ohařů, kam se velice ráda vracím a kde jsem též dlouhodobým členem. Dále udržuje velmi úzké styky se zahraničními chovateli a cvičiteli. 

   Svým chovem chci přispět k rozvoji a rozšíření anglického setra. Zlepšení kvality populace plemene se snažím dosáhnout spojením typických jedinců - mým cílem jsou tedy kvalitní štěňátka se všemi plemennými znaky, se silnými loveckými vlohami a pevným zdravím.

   Náš společný život je propleten velkým celoživotním zájmem - loveckými psy a lovem. A kdo se vlastně skrývá za chovatelskou stanicí?

   Ing. Lucie Brožová (rozená Skoupá) - do anglických setrů jsem se zamilovala už jako malá a trvalo pár let, než jsem si v roce 2000 mohla pořídit svou první fenu Britu a poté v roce 2003 založila chovatelskou stanici DAVARONI. Angličtí setři jsou pro mne plemenem číslo jedna, a proto se jim věnuji naplno. Při studiu Lesního inženýrství na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně, kde jsme také složila zkoušku z myslivosti, jsem měla dostatek času se věnovat pejskům i lovu. I nyní, při práci, se současně věnuji chovu a všem činnostem, které k loveckým psům patří. V našem okolí se vyskytuje celá škála druhů drobné i spárkaté zvěře, takže máme s pejsky dostatek zábavy i praxe. Vykonávám také funkci prohlížitele zvěře, tedy jsem osobou pověřenou k prohlížení těla ulovené volně žijící zvěře.
V roce 2011 jsem od MSKAO dostala Čestné uznání za celoživotně úspěšnou propagaci plemen anglických ohařů a o rok později jsem se stala držitelem bronzového vůdcovského odznaku MSKAO. V roce 2012 jsem také byla tímto klubem kooptována na post poradce chovu anglických setrů, o tři roky později pak do funkce hlavního poradce chovu. V roce 2016 jsem byla zároveň zvolena do výboru MSKAO, kde jsem zastávala funkci člena bez portfeje a v srpnu 2017 jsem na tuto funkci i na post hlavního poradce chovu rezignovala. V březnu 2018 jsem byla v mimořádných doplňovacích volbách při řádné VČS zvolena opět do výboru, tentokrát na funkci místopředsedy klubu MSKAO.
Od roku 2013 působím jako rozhodčím pro výkon - zkoušky vloh,  podzimní zkoušky a field trial ohařů. Od roku 2018 jsem zařazena mezi Mezinárodní rozhodčí pro posuzování výkonu loveckých psů. Jsem také rozhodčí pro exteriér - aktuálně pro plemeno anglický setr a brzy mne snad čeká rozšiřování i na další plemena...