Chovatelský servis

   Majitelům našich štěňátek poskytujeme chovatelský servis. To znamená, že při jakémkoli problému či dotazu nás můžete kdykoli kontaktovat a my Vám ochotně poradíme a pomůžeme. Rádi Vám pomůžeme v otázkách ohledně výchovy štěněte, výcviku psa, přípravě na výstavy, podáme informace o klubech, chovu, zodpovíme otázky týkající se plemene, péče o psa apod. Kdykoli volejte či pište, jsme Vám k dispozici!

S novými majiteli námi odchovaných štěňat jsme v kontaktu.

Štěňátka jsou k odběru od 60. dne života. Pokud budete mít o malého psíka zájem, od nás dostanete:

   - zdravé socializované štěně osm týdnů staré navyklé na tuhou stravu (viz níže)
   - štěně je již naočkované, tetované, odčervené odborným veterinárním lékařem
   - na Vaši žádost můžeme nechat štěně také očipovat
   - odčervovací tabletu pro další odčervení
   - přesný individuální krmný plán
   - krmivo na 2-3 dny (krmivo je možno zakoupit po domluvě i u nás - 12 nebo 20 kg)
   - individuální program veterinární péče
   - "návod" na péči o psa na základě našich vlastních zkušeností
   - průkaz původu psa
   - Pas pro zvířata v zájmovém chovu se všemi záznamy potvrzenými veterinárním lékařem
   - obojek na štěňátko, podle Vašeho přání můžeme zakoupit také vhodné vodítko

Další vybavení pro štěně můžeme sehnat po domluvě.
 

   Pokud budete mít zájem o štěňátko, zamluvit si ho můžete na našem e-mailu: davaroni@davaroni.com nebo na telefonním čísle: +420 737 413 598.

   Na štěňátko se můžete přijet podívat po čtvrtém týdnu jeho života. Jste u nás vítáni také nezávazně, rádi si s Vámi popovídáme a vyměníme zkušenosti a to kdykoli po vzájemné domluvě.

   Při odchovu dáváme důraz na kvalitní krmivo a socializaci. Štěňátka jsou narozena v domě v rodinném prostředí. Jsou zde naučena základním hygienickým pravidlům, podle počasí (nejdříve v jednom měsíci věku) se pak stěhují na zahradu do dřevěného kotce se zateplenou boudou, kde o ně celodenně pečuje matka. Většinu času jsou ale volně vypuštěna, aby si mohli hrát a zkoumat nové věci, prostředí a ničeho se nebáli. Tuto dobu s nimi musíme nepochybně trávit i my kvůli jejich bezpečí a zdraví. Kontakt s lidmi je zaručený nejen díky nám, ale také přítomností naší výrobny a obchůdku s keramikou. Zde se také učí přijít na přivolání, slyšet na své jméno, učí se nosit různé věci v tlamě, což je velmi výhodné pro pozdější výcvik aportování. Velmi ochotně bere různé klacíky, hračky, ale i bažantí peroutky.

   Průběžným odstavením štěňat docílíme bezproblémového příjmu potravy. Při odchodu od nás je štěně zvyklé přijímat vařené kuřecí, krůtí, vepřové a hovězí maso, ryby, přílohou jsou těstoviny, rýže, spařené ovesné vločky, dále mrkev, jablka, banány a jiná zelenina, také tvaroh. Základ ale tvoří kvalitní granulované krmivo. Fenu již od poloviny březosti krmíme granulemi pro štěňata velkých plemen velmi kvalitní a osvědčené značky. Vlastnosti a složení tohoto krmiva zvyšuje kvalitu rostoucích kostí a chrupavek a postupný vývoj organismu.

Čím krmíme

Pejsky v naší chovatelské stanici krmíme ultraprémiovými granulemi britské firmy BARKING HEADS, jejichž krmiva obsahují až 37 % čerstvého masa. Jejich receptury jsou založeny na obsahu jednoho druhu masa, takže když máte zájem o rybí, skutečně najdete jako jedinou živočišnou bílkovinu z lososa :o) Navíc uvádějí obsah živočišné bílkoviny vyšší než-li rostlinné, což odpovídá psímu trávení masožravce. V krmivech je obsaženo až čtyřnásobné množství glukosaminu a chondroitin sulfátu a MSM než v běžných krmivech pro psy. Naopak obsaženy nejsou žádné rizikové látky - od počátku výrobního řetězce po uzavření obalu (zchutňovala, barviva, sůl, geneticky modifikované suroviny, vedlejší produkty živočišné ani rostlinné, suroviny nízké nutriční hodnoty pro psa jako sója, kukuřice, nebo suroviny snadno alergizující).

Naši pejskové se každý den na jídlo velmi těší a do misky plné granulek se horlivě pustí, i když jsou pouze suché. Po zkušenosti s řadou pro běžné pejsky jsme nyní už i u Larga přešli na granulky pro velká plemena, a to kvůli velikosti granulí. Malé se jim špatně jedly a dávili se jimi. Zvýšením dávky vyrovnáme potřebnou hladinu bílkovin a pejskové budou o to spokojenější :o)

Když k tomu připočteme perfektní servis ze strany dovozce, chovatelské ceny a vstřícnost, vychází nám toto krmivo jako nejvhodnější po všech stránkách.

 

NAVRCHOLU.cz